-
Polityka UE w zakresie kształcenia kadr wymiaru sprawiedliwości
Europejskie szkolenie kadr wymiaru sprawiedliwości ma istotne znaczenie dla wszystkich prawników praktyków, a w szczególności dla sędziów i prokuratorów. Dzięki szkoleniom będą oni bowiem bardziej kompetentni w zakresie wdrażania europejskich ram prawnych. Zaufanie i zrozumienie między prawnikami praktykami gwarantuje pełną i spójną realizację praw osób fizycznych i spółek.
-
Sieci i struktury w zakresie szkolenia unijnego
W ubiegłym dziesięcioleciu, wraz z rozwojem europejskiego prawodawstwa i rosnącą mobilnością europejskich obywateli, pojawiła się wyraźna potrzeba doskonalenia zawodowego przedstawicieli zawodów prawniczych na szczeblu europejskim. Szkolenia tego rodzaju są organizowane przez liczne struktury o wymiarze europejskim założone przy wsparciu państw członkowskich oraz szereg organizacji zawodowych, które często korzystają ze wsparcia finansowego ze strony UE.
-
Krajowe struktury szkoleniowe
Informacje na temat organizacji krajowego szkolenia dla prawników praktyków i pracowników sądu. Rozwiązania szkoleniowe w państwach członkowskich UE zapewniają jakość i intensywność szkolenia.
-
Materiały szkoleniowe
Europejski portal „e-Sprawiedliwość” jest jednym z narzędzi, które przyczyniają się do rozwoju działań w zakresie europejskiego szkolenia kadr wymiaru sprawiedliwości. Dzięki dostępowi do informacji i innych materiałów edukacyjnych publikowanych na portalu znacznie wzrasta liczba osób, które mogą same dokształcać się w tej dziedzinie lub włączać zagadnienia związane z prawodawstwem europejskim do swoich sesji szkoleniowych.
-
Metodyka szkoleń
Dobry plan jest niezbędny dla powodzenia kursu szkoleniowego. Poniżej przedstawiono przykłady dobrych praktyk szkoleniowych, które mogą okazać się przydatne dla organizatorów szkoleń (mimo że nie zawsze są one bezpośrednio związane z problematyką szkolenia kadr wymiaru sprawiedliwości na szczeblu europejskim).
-
Dobre praktyki szkoleniowe
Trenerzy znajdą w tym miejscu arkusze informacyjne zawierające opis dobrych praktyk w szkoleniu sędziów i prokuratorów. Opisane powyżej praktyki dotyczą szeregu zagadnień: od oceny potrzeb szkoleniowych aż po realizację i ocenę szkoleń.